تکنولوژی ROI مخفف REGION OF INTEREST به معنای منطقه موردنظر می باشد که این یک ویژگی مهم و بسیار کاربردی در زمینه ی نظارت است . همانطور که می دانید برخی از مناطق تصویری که توسط دوربین مداربسته ضبط می شوند عملا بی فایده و کم اهمیت می باشد . این مناطق پهنای باند شبکه و فضای ذخیره سازی را اشغال می کند .

کارکرد تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته به این صورت است که تنها در ارائه ی ویدئو با رزولوشن بالا از منطقه مورد نظر متمرکز می شود در نتیجه در مناطقی از تصویر که حرکتی وجود ندارد و از نظر امنیتی اهمیت چندانی ندارد انتقال ویدیو با کیفیت کمتری انجام می گیرد .

مزایای تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته

در نظارت تصاویر امنیتی کاربر اکثرا بر روی موضوعاتی خاص از جمله : پلاک خودرو ، تشخیص چهره و موردی از این قبیل تمرکز دارد . در مقابل مناظری مانند : آسمان ، درخت ، چمن ، گیاه و ... اهمیت چندانی در مسائل امنیتی ندارد . در اصل مناطقی که دارای اهمیت بسیار بالایی هستند از تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته استفاده می کنند. تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته تصاویر را به نسبت فشرده سازی با کیفیت بالایی ذخیره می کند که نتایج استفاد از این تکنولوژی به صورت زیر است :

از بین نرفتن اطلاعات مهم در تصویر
بهینه سازی رابطه بین فشرده سازی با رزولوشن بالای تصاویر دوربین مداربسته
انواع تکنولوژی ROI در دوربین مداربسته

امروزه دو نوع از تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته وجود دارد که عبارتند از :

منطقه ثابت
ردیابی دینامیک
منطقه ثابت

برای فعال نمودن عملکرد ROI می بایست به صفحه تنظیمات ROI در دوربین مداربسته بروید که در ویژگی منطقه ثابت ، شما می توانید 4 نقطه از تصویر را به تکنولوژی ROI متصل کنید.

ردیابی دینامیک

در این قابلیت شما باید تحلیل دینامیکی و تشخیص چهره را فعال نمایید . سپس به تنظیمات ROI بروید و ردیابی دینامیکی را فعال نمایید ، در حال حاضر ردیابی دینامیکی تنها از تشخیص چهره و کدگذاری ROI پشتیبانی می کند.

 

با توجه به محدودیت منابع پهنای باند شبکه تنها می توان از بیت ریت برا انتقال جریان ویدئویی استفاده نمود . تکنولوژی ROI می تواند کیفیت تصاویر غیر مهم را از بین ببرد و بر روی رمزگذاری مناطق مهم تر متمرکز شود ، در حالیکه نیازی به افزایش پهنای باند ندارد که همین امر باعث جلوگیری از افزایش بیش از حد هزینه ذخیره سازی ویدئو و پهنای باند شبکه می شود.

ویژگی ROI در کنار دیگر ویژگی ها مانند : ورود و خروج به محدوده ، شمارش افراد ، عبور از خط تعیین شده ، تشخیص چهره و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

این مطالب را از دست ندهید
آدرس ارتباطی ما

آدرس : هرمزگان ، بندرعباس ، میدان نهم دی ، بلوار سوم خرداد

موبایل : 09397806502

شماره واتساپ : 09381476502

اینستاگرام : HooshAmn@

ایمیل  : info@HooshAmn.com

اجرای انواع پروژه های مربوطه ذیل

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی ساختمان هوشمند، انواع سیستم های نظارتی و حفاظتی

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری (اکتیو و پسیو) MicroSoft , Virtualization

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی انواع سیستم های Voip

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی اتاق سرور و مراکز داده

⇐ سیستم انتقال صوت و تصویر بر روی شبکه ، اینترنت و تلفن همراه

⇐ فروش و نصب انواع دوربین های مداربسته تحت شبکه ، انالوگ ، دید در شب ، بالت ، دام و اسپید دام و …

⇐ انواع  ( Digital & Network video recorder ( DVR & NVR جهت نظارت و ضبط تصاویر

⇐ عقد قرار داد پشتیبانی و نگهداری دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری مربوطه