سیستم های امنیتی در هوشمند سازی منازل و ساختمان

یکی از مهم ترین آیتم هایی که بحث امنیت را در هوشمندسازی ساختمان فراهم می آورد استفاده از درب هوشمند است . درب های هوشمند معمولا به یک سیستم ورودی هوشمند و دوربین های امنیتی مجهز شده اند. کنترل شرایط امنیتی با استفاده از اتصال سیستم های امنیتی به تلفن همراه صاحب خانه را قادر می سازد تا به سادگی نظارت کامل را از راه دور بر ساختمان داشته باشد .
مورد بعدی در خصوص سیستم های امنیتی در هوشمند سازی استفاده از انواع دوربین مداربسته هوشمند است . سیستم های امنیتی در یک ساختمان هوشمند ترکیبی دوربین های مداربسته ، آژیر و سنسورها می باشد . سنسورهای سیستم های امنیتی می تواند وجود یا عدم وجود افراد را در ساختمان ها تشخیص داده و یا حتی شکسته شدن شیشه ساختمان را شناسایی نماید .

 

انواع سیستم امنیتی هوشمند

از انواع این سیستم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

دوربین مدار بسته

در این دستگاه تصاویر از یک مدار بسته و یا (Closed Circuit) به دستگاه ضبط یا نمایشگر ارسال می شود و شما می توانید تمام اتفاقات داخل مغازه خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

از این سیستم بیشتر در فروشگاه ها و مغازه ها استفاده می کنند تا از سرقت و اتفاقات غیر عادی برخی از سارقان که به عنوان مشتری وارد مغازه و یا فروشگاه می شوند با خبر شوند.

 

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن یکی از بهترین سیستم های حفاظتی در برابر سرقت می باشد.از این دستگاه هم در خانه و منازل ها و هم در فروشگاه ها استفاده می کنند.

دزدگیر های اماکن دارای انواع سنسور های مختلفی می باشند که هر کدام دارای عملکرد متفاوت هستند.

 

تفاوت دوربین مداربسته با دزدگیر اماکن چیست؟

تفاوت دزدگیر اماکن با دوربین مداربسته در نشان دادن تصاویر به صورت آنلاین می باشد.در دوربین مداربسته شما قادر به دیدن تصاویر به صورت آنلاین هستید ولی در دزدگیر اماکن شما تصاویری مشاهده نمی کنید و اگر اتفاقی در محل مورد نظر شما رخ دهد با به صدا در آمدن آژیر شما از اتفاقات مطلع خواهید شد.

 

انواع سنسور های دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن دارای انواع سنسور ها شامل سنسور حرکتی،سنسور دود،سنسور مگنت،سنسور ضربه و … می باشد.هر کدام از این سنسور ها دارای عملکرد متفاوتی هستند که در ادامه به توضیح عملکرد هر کدام از ایمن سنسور ها می پردازیم.

 

سنسور حرکتی

چشمی یا سنسور حرکتی یکی از پرکاربردترین سنسور ها می باشد.این سنسور کوچکترین حرکت غیر مجاز را تشخیص می دهد و با فرستادن سیگنال به دزدگیر اماکن،آژیر به صدا در می آید.

 

سنسور ضربه

سنسور ضربه به  این گونه عمل می کند که کوچکترین ضربه را تشخیص می دهد و با فرستادن سیگنال به دزدگیر اماکن باعث به صدا در امدن آژیر می شود.

این سنسور را بیشتر بر روی درب و یا دیوار ها نصب می کنند تا از وارد کردن ضربه بر دیوار و یا درب و خرابی آن جلوگیری کنند.از این سنسور بیشتر در دامداری ها و در انبار ها استفاده می کنند.زیرا در دامداری ها و یا بعضی از انبار ها سارقان با خراب کردن دیوار سرقت را انجام می دهند.

 

سنسور مگنت

این سنسور بیشتر در لای کمد ها،پنجره ها و درها استفاده می شود.عملکرد این سنسور ها به این گونه می باشد که با باز شدن لای در و یا پنجره ها دو تا مگنت مغناطیسی از هم فاصله می گیرند و به دزدگیر اماکن سیگنال می فرستتند و آژیر به صدا در می آید.

 

سنسور دود

این سنسور بیشتر در ساختمان ها و مراکز اداری،تجاری استفاده می شود.سنسور دود برای ساختمان ها نقش نگهبان را دارد و شما را در هنگام نشتی گاز و یا عواملی مشابه این اتفاقات را با خبر می سازد.

خیلی از ساختمان ها در گذشته به دلیل وجود نشتی گاز خسارت دیده اند و به خیلی از افراد خسارت های مالی و جانی فراوانی وارد شده است.امروزه استفاده از این سنسور در ساختمان ها افزایش یافته است.

 

سخن نهایی از مقاله معرفی انواع سیستم های امنیتی هوشمند

امروزه از بهترین روش های حفظ و ارتقا امنیت استفاده از سیستم های حفاظتی هوشمند و سنسورهای امنیتی در ساختمان ها است. با سیستم های امنیتی هوش امن و بکارگیری انواع سنسور های امنیتی مختلف و کاربردی و قابلیت فرمان دادن به تجهیزات دیگر می توان امنیت منزل یا فضای مورد نظر را به طور کامل تامین کرد. طوری که با خیال راحت بتوان منزل خود را ترک کرده و حتی به مسافرت رفته تا هوش امن مانند یک نگهبان از خانه یا محل کار محافظت کند.

و به این مهم که رسیدن به بالاترین سطح امنیتی برای اماکن مورد نظر است، دست یافت تا با تامین حداکثری امنیت ، چه در زمان حضور در ساختمان و چه به هنگام ترک آن، نسبت به امنیت آن آسوده خاطر بوده و هیچ گونه دغدغه و نگرانی ای بابت آسیب های احتمالی بیرونی نداشته باشیم.

این مطالب را از دست ندهید
آدرس ارتباطی ما

آدرس : هرمزگان ، بندرعباس ، میدان نهم دی ، بلوار سوم خرداد

موبایل : 09397806502

شماره واتساپ : 09381476502

اینستاگرام : HooshAmn@

ایمیل  : info@HooshAmn.com

اجرای انواع پروژه های مربوطه ذیل

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی ساختمان هوشمند، انواع سیستم های نظارتی و حفاظتی

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری (اکتیو و پسیو) MicroSoft , Virtualization

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی انواع سیستم های Voip

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی اتاق سرور و مراکز داده

⇐ سیستم انتقال صوت و تصویر بر روی شبکه ، اینترنت و تلفن همراه

⇐ فروش و نصب انواع دوربین های مداربسته تحت شبکه ، انالوگ ، دید در شب ، بالت ، دام و اسپید دام و …

⇐ انواع  ( Digital & Network video recorder ( DVR & NVR جهت نظارت و ضبط تصاویر

⇐ عقد قرار داد پشتیبانی و نگهداری دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری مربوطه