بهترین دوربین مداربسته برای منزل

بسیاری تصور می کنند کاربرد دوربین های مداربسته به مکان های خاص، اداره ها و کارخانجات محدود می شود. در حالی که شما می توانید دوربین مداربسته را در منزل خود نیز داشته باشید. نصب در منزل ؟! چرا؟ بله نصب دوربین به شما کمک می کند هنگام سفر و زمان هایی که خارج از منزل هستید امنیت منزل خود را بالاتر ببرید. اما بهترین دوربین مداربسته برای منزل چه ویژگی هایی باید داشته باشد. در این مطلب سعی داریم شما را با آن چه در مورد دوربین مداربسته مناسب منزل وجود دارد آشنا کنیم.

 

انواع دوربین مداربسته بیسیم برای منزل

می توان برای نظارت بر خانه و محیط اطراف آن از دوربین مداربسته بیسیم استفاده کرد . دوربین مداربسته بیسیم نیازی به سیم کشی برای انتقال تصویر ندارد و نصب دوربین مداربسته بیسیم برای منزل آسان است . سیستم دوربین مداربسته برای منزل از نوع بیسیم بسیار سریع در مدت چند ساعت اجرا می شود و تخریب و سوراخ‌کاری را دوربین مداربسته بیسیم به حدالاقل می رساند.

دوربین مداربسته بیسیم معمولا در داخل منزل نصب می شود و دارای قدرت ارسال سیگنال تصویر در فواصل 5 تا 10 است . به منظور نظارت بر از فضاهای باز و محیط اطراف منازل و مجتمع های مسکونی بصورت بیسیم از دوربین مدار بسته شبکه به همراه آنتن های رادیو یا مایکرو استفاده می شود. آنتن های رادیویی و مایکرو مانند میکروتیک (Mikrotik ) , یو بی ان تی (UBnt) , تی پی لینک (TP-Link) , دی لینک (D-Link) و . . . توانایی ارسال بیسیم تصاویر به فواصل طولانی تا چند ده کیلومتر و پهنای باند تا چند گیگابایت را دارند.

 

انواع دوربین مداربسته مموری خور برای منزل, آپارتمان و خانه

اگر بدنبال ارزان تر تمام شدن یک سیستم دوربین مداربسته برای منزل خود هستید ارزانترین حالت استفاده از دوربین مداربسته با قابلیت پشتیبانی از حافظه داخلی است . دوربین های مداربسته مموری خور نیازی به دستگاه ذخیره تصاویر دوربین مداربسته ( DVR , XVR , HVR یا NVR ) ندارد. دوربین های مداربسته با پشتیبانی از مموری کارت را می توانید به راحتی نصب کنید و نیازی به هزینه های اضافی برای حضور نصاب دوربین مداربسته در خانه نیست . به راحتی می توانید حافظه مموری کارت ( قالبا SD یا Micro SD ) درون دوربین مداربسته قرار دهید, سپس آن را به برق متصل نموده و تصاویر زنده و ضبط شده آن را بوسیله اپلیکیشن بر روی تلفن همراه یا لپ تاب خود دریافت کنید .

دوربین مدار بسته مموری خور بسته به مقدار حافظه جانبی ( معمولا SD یا MICRO SD ) که درون آن قرار می دهید مدت زمان معینی , تصاویر خانه را بر روی خود ذخیره می کنند . دوربین های مدار بسته مموری خور را می توان بصورتی تنظیم کرد که فقط در موقع تردد افراد و وجود حرکت ( Motion Detection ) فیلم ها را ذخیره کند. بعد از پر شدن حافظه این توع از دوربین مداربسته بصورت اتوماتیک فیلم های قدیمی را حذف و فیلم های جدید را ذخیره می کند.

در منزل یا بیرون از منزل بوسیله اینترنت می توانید دوربین مداربسته مموری خور خود را بوسیله تکنولوژی وای فای ( WiFi) چک کنید. جهت اطلاع از قیمت دوربین مدار بسته حافظه دار برای منزل, آپارتمان یا خانه اینجا را کلیک کنید.

بهتر است قبل از انتخاب دوربین مدار بسته برای منزل با یکی از کارشناسان دیاکالا جهت مشاوره و ارائه بهترین طرح , از محل اجرا بازدید به عمل آورد و با توجه به نیاز های شما و امکانات مورد نظر شما ,کار آمد ترین سیستم دوربین مداربسته برای منزل انتخاب شود.

 

بهترین دوربین مداربسته برای منزل

 

دوربین مداربسته AHD برای خانه, منزل یا آپارتمان

نسل جدید دوربین های مداربسته آنالوگ تکنولوژی دوربین های AHD نام دارد. از نظر قیمت دوربین های مداربسته AHD سیستم های ارزان قیمت و مقرون به صرفه اند. سیستم های دوربین مدار بسته AHD به یک ترکیب کامل از دوربین مداربسته AHD , دستگاه رکوردر AHD HVR یا XVR , هارد دیسک مخصوص جهت ذخیره سازی , فیش بی ان سی , پاور تغذیه دوربین مدار بسته و کابل نیاز دارد .

دستگاه های رکوردر HVR, DVR یا CVR در یک سیستم دوربین مدار بسته AHD وظیفه ذخیره سازی و مدیریت تصاویر دوربین های مداربسته را بر عهده دارند .

دستگاه ها بسته به ظرفیت وروردی به انواع 4 کانال , 8 کانال , 16 کانال , 32 کانال و . . . تقسیم می شوند. دستگاه های AHD وظیفه نمایش تصاویر دوربین مداربسته بر روی مانیتور و تلوزیون و انتقال تصاویر دوربین های مداربسته بر روی بستر شبکه و تلفن همراه را نیز بر عهده دارد.

هارد دیسک در یک سیستم دوربین مدار بسته نقشی اساسی را بازی می کند . هر چه ظرفیت هارد دیسک بکار رفته در سیستم دوربین مداربسته منزل بیشتر باشد مدت زمان بیشتری را بصورت بایگانی خواهد داشت و طبعا قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

دوربین های مداربسته خانگی ای اچ دی  نیاز به سیم کشی داشته و در مواردی که امکان سیم کشی در منزل وجود داشته باشد یا در مراحل ساخت بنا سیم کشی ایجاد شده باشد از نظر قیمت بسیار مناسب می باشد.

برای اطلاع از مدل ها و قیمت دوربین مدار بسته AHD برای خانه به لیست قیمت دوربین مداربسته AHD مراجعه کنید.

همچنین می توانید یک سیستم حرفه ای AHD را به صورت پکیج آماده نصب با کمترین قیمت از فروشگاه پکیج دوربین مدار بسته دیاکالا خریداری کنید . در این پک های دوربین مدار بسته AHD همه تجهیزات و ملزومات از جمله دوربین مداربسته, دستگاه رکوردر , هارد دیسک مناسب , اتصالات مورد نیاز , منبع تغذیه دی سی , کابل و سیم بطور کامل پیش بینی شده و آماده نصب می باشد.

در نهایت بهتر است قبل از انتخاب دوربین مدار بسته AHD یکی از کارشناسان دیاکالا جهت مشاوره و ارائه بهترین طرح , از محل اجرا بازدید به عمل آورد و با توجه به نیاز های شما و امکانات مورد نظر شما , کار آمد ترین سیستم دوربین مداربسته AHD برای منزل انتخاب شود.

 

دوربین مداربسته HDcvi و HDtvi برای منازل, خانه و اپارتمان

در اوایل سال 2010 سازندگان مطرح دوربین مداربسته در جهان مانند داهوا و هایک ویژن با تحول در سیستم های دوربین مداربسته  AHD سیستم های HDCVI و HDTVI را به جهان معرفی کردند. دوربین های مدار بسته HD CVI و HD TVI توانایی ارائه تصاویر HD ) 720P ) و FULL HD (1080P) را بر بستر کابل کواکسیال دارد.

در واقع  تکنولوژی HDcvi و HDtvi نسخه بروز شده سیستم های دوربین مداربسته AHD بشمار می روند.

جهت حفاظت و نظارت بر منازل , خانه ها , ویلا , مجتمع های مسکونی و آپارتمانها سیستم های دوربین مدار بسته HDcvi و HDtvi بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند.

در صورت استفاده از دوربین مدار بسته HDCVI و HDTVI برای منزل علاوه بر کیفیت بالای تصاویر و امکانات نرم افزاری کارآمد می توانید از قیمت مناسب این دوربین مداربسته نیز بهره مند شوید .

بهتر است قبل از انتخاب دوربین مدار بسته HD یکی از کارشناسان دیاکالا جهت مشاوره و ارائه بهترین طرح , از محل اجرا بازدید به عمل آورد و با توجه به نیاز های شما و امکانات مورد نظر شما ,کار آمد ترین سیستم دوربین مداربسته برای منزل انتخاب شود.

برای اطلاع از مدل ها و قیمت دوربین مدار بسته HDcvi یا HDtvi برای خانه به لیست قیمت دوربین مداربسته داهوا یا لیست قیمت دوربین مداربسته هایک ویژن مراجعه کنید. همچنین می توانید یک سیستم دوربین مداربسته حرفه ای HDcvi یا HDtvi را به صورت پکیج آماده نصب با کمترین قیمت از فروشگاه پکیج دوربین مدار بسته دیاکالا خریداری کنید . در پک دوربین مدار بسته HDcvi یا HDtvi همه تجهیزات و ملزومات از جمله دوربین مداربسته, دستگاه ضبط تصاویر, هارد دیسک مناسب , اتصالات مورد نیاز , منبع تغذیه دی سی , کابل و سیم بطور کامل پیش بینی شده و آماده نصب می باشد.

 

دوربین مداربسته شبکه برای منزل, خانه و آپارتمان

این دوربین مداربسته توانایی کار بر بستر شبکه را دارد و برای ارتباط آن با سایر اجزاء سیستم دوربین مدار بسته از کابل شبکه ( CAT6 , CAT7 , CAT4 , UPT , SFTP , STP ) استفاده می شود.

یک سیستم دوربین مدار بسته شبکه قابلیت توسعه فوق العاده ای داشته و از نظر کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته بسیار حرفه ای است . در حال حاظر دوربین مداربسته ای پی در بازار ایران تا کیفیت 26 مگاپیکسل یافت می شود که با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در این عرصه بزودی می توان شاهد کیفیت های بالاتر بود.

دوربین مداربسته شبکه برای منازل و مجتمع های مسکونی می تواند یک سیستم حرفه ای با کیفیت تصاویر بی نظیر باشد. در مقایسه با دوربین های مدار بسته AHD و HDCVI یک سیستم دوربین مدار بسته برای منزل از نوع تحت شبکه دارای کیفیت بسیار بالاتر و طبعا قیمت بالاتر است.

دوربین مداربسته شبکه عموما در مجتمع های مسکونی, ساختمان های بزرگ , محوطه اطراف منازل , ویلاها و کسانی که برای منزل و آپارتمان خود خواهان یک سیستم دوربین مداربسته حرفه ای هستند نصب و راه اندازی می شود.

سیستم دوربین مداربسته شبکه برای منزل از اجزایی مانند دوربین مداربسته ip , دستگاه ضبط و مدیریت تصاویر NVR , سوئیچ , PoE , منبع تغذیه DC , سوکت و کابل شبکه تشکیل شده. قیمت دوربین مدار بسته شبکه برای منزل بسته به کیفیت و توانایی دوربین ها, دستگاه, سوئیچر و حتی کابل و فیش محاسبه می شود .

بهتر است قبل از انتخاب دوربین مدار بسته ip یکی از کارشناسان دیاکالا جهت مشاوره و ارائه بهترین طرح و کار آمد ترین سیستم دوربین مداربسته برای منزل از محل اجرا بازدید به عمل آورد .

برای اطلاع از قیمت دوربین مدار بسته IP برای خانه به لیست قیمت دوربین مداربسته تحت شبکه مراجعه کنید. همچنین می توانید یک سیستم دوربین مداربسته شبکه را به صورت پکیج آماده نصب با کمترین قیمت از فروشگاه پکیج دوربین مدار بسته دیاکالا خریداری کنید . در این پک های دوربین مدار بسته شبکه همه تجهیزات و ملزومات از جمله دوربین مداربسته, دستگاه ضبط تصاویر, هارد دیسک مناسب , اتصالات مورد نیاز , منبع تغذیه دی سی , کابل و سیم بطور کامل پیش بینی شده و آماده نصب می باشد.

 

دوربین مدار بسته مخفی برای منزل , خانه و آپارتمان

در مورد نصب دوربین مداربسته مخفی برای منزل, خانه , آپارتمان و هر محل خصوصی یا عمومی , باید این نکته را مد نظر قرار داد که جدا از منافع و مدارکی که توسط دوربین مداربسته مخفی و کوچک ثبت و ضبط می گردد, به طور کل تصویر برداری توسط دوربین مدار بسته مخفی جرم محسوب می شود .

منزل , خانه و آپارتمان در یک مکان شخصی و خصوصی است اما قوانین کشور نصب دوربین مداربسته مخفی برای منزل و شنود را جرم محسوب کرده و مجازات سنگینی برای عوامل این کار در نظر گرفته است.

عموما فردی که قصد نصب دوربین بصورت مخفی و جاسوسی را دارد به منظور نصب دوربین مداربسته مخفی در منزل و خانه , از دوربین مداربسته کوچک و دوربینی که به شکل وسائل خانه طراحی شده اند مانند ساعت , رادیو , ساعت و گلدان استفاده می کنند.

در سال های اخیر شاهد رشد فروش دوربین های مدار بسته مخفی در بورس دوربین مداربسته تهران و وبلاگ های خاطی بوده ایم . خلاقیت در ساخت این نوع دوربین های مداربسته ممنوعه بسیار وسیع و بی پایان است .

 

چند نوع از دوربین های مداربسته مخفی 

دوربین های مخفی و کوچکی که به شکل پریز ساخته شده اند . دوربین مداربسته مخفی پریزی ( بشکل پریز دیواری برق ) توسط دوربین مداربسته کوچکی که در مرکز بدنه پریز تقلبی قرار گرفته فیلم برداری می کند. دوربین مداربسته مخفی پریزی توانایی ضبط و شنود صدا را نیز بخوبی دارد . برق این دوربین مخفی توسط سیم های پریز تامین می شود و توسط مموری که درون آن قرار داده می شود می تواند صدا و تصویر را ضبط کند.

دوربین مداربسته مخفی که بشکل شارژر تلفن همراه ساخته شده . این شارژر در اصل یک دوربین مدار بسته کوچک و مخفی است که هنگام اتصال به پریز برق روشن شده و صدا و تصویر را بر روی مموری خود ذخیره می کند.

دوربین مداربسته لامپی که با لنز وسیع خود می تواند زاویه بزرگی را فیلم برداری کند . این دوربین در محل لامپ قرار میگیرد و در مواقعی که در خانه نیستید می توانید تصاویر دوربین مدار بسته لامپی را بر روی اپلیکیشن گوشی تلفن همراه خود تماشا کنید. دوربین مداربسته لامپی تصاویر را بر روی مموری کارت خود ذخیره می کند.

 

دوربین مداربسته جهت کنترل پارکینگ در منزل , خانه یا مجتمع مسکونی

در منازل و خانه های ویلایی قرار دادن دوربین مداربسته برای کنترل پارکینگ به سادگی با قرار دادن 2 یا چند دوربین مداربسته با کیفیت میسر است . اما در مورد مجتمع های مسکونی بحث نظارت بر پارکینگ ها حساس تر و دقیقتر می باشد.

سیستم دوربین مداربسته برای پارکینگ مجتمع ها وظیفه ی پلاک خوانی و ثبت دقیق زمان آمد و شد خودروها را در مبادی وروردی و خروجی پارکینگ مجتمع مسکونی بر عهده دارد. همچنین سیستم های دوربین مداربسته با استفاده از نرم افزار های آنالیز تصویر می توانند پلاک خودروهای را خوانده و در نرم افزار ذخیره کنند. بوسیله سیستم آنالیز تصویر دوربین مداربسته و دوربین های پلاک خوان مدیران مجتمع مسکونی می توانند پلاک ماشین و زمان دقیق تردد وسیله نقلیه را بمدت طولانی نگهداری نموده و ذخیره کنند و در مواقع مورد نیاز با جستجوی پلاک خودرو , گزارش کاملب از زمانهای تردد وسیله نقلیه از سیستم دریافت نمایند.

علاوه بر کنترل مبادی ورودی نظارت بر چینش خودروها در محیط پارکینگ و نظارت بر خودرو ها در زمان پارک شدن برای ساکنین و مدیران مجتمع های مسکونی بسیار پر اهمیت است.

 

این مطالب را از دست ندهید
آدرس ارتباطی ما

آدرس : هرمزگان ، بندرعباس ، میدان نهم دی ، بلوار سوم خرداد

موبایل : 09397806502

شماره واتساپ : 09381476502

اینستاگرام : HooshAmn@

ایمیل  : info@HooshAmn.com

اجرای انواع پروژه های مربوطه ذیل

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی ساختمان هوشمند، انواع سیستم های نظارتی و حفاظتی

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری (اکتیو و پسیو) MicroSoft , Virtualization

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی انواع سیستم های Voip

⇐مشاوره ، طراحی،نصب و پیاده سازی اتاق سرور و مراکز داده

⇐ سیستم انتقال صوت و تصویر بر روی شبکه ، اینترنت و تلفن همراه

⇐ فروش و نصب انواع دوربین های مداربسته تحت شبکه ، انالوگ ، دید در شب ، بالت ، دام و اسپید دام و …

⇐ انواع  ( Digital & Network video recorder ( DVR & NVR جهت نظارت و ضبط تصاویر

⇐ عقد قرار داد پشتیبانی و نگهداری دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری مربوطه